Turistický akademický klub Praha založený v roce 1963
TAK - dokumenty

TAKové menu
Historie akcí
  TAKy se podívejte
  TAKy napište
  TAKové fórum
  e-mail

České Lhotice
Vyrtuální pohledy...


Kóta: 528 m n.m.
Bývalý okres: Chrudim
Kraj: Pardubický
Typ stavby: Dřevěná rozhledna
Otevření: 20.05.2006
Přístup: Celoročně volný
Výška: 14.5 m
Vyhlídková plošina ve výšce: 11.0 m
Počet schodů: 32


Rozhlednu zbudovanou v roce 2005 je možné nalézt v oblasti Železných hor u obce České Lhotice situované 3 km západně od městečka Nasavrky. Jedná se o dřevěnou stavbu vybudovanou na keltské naučné stezce těsně pod vrchem Planina. O její výstavbu a financování se zasloužil mikroregion Centrum Železných hor, občanské sdružení Boii (podle něhož se vyhlídková věž nazývá Boiika – odvozeno od kmene Bójů) a Taristický akademický klub Praha. Náklady přesáhnuly 1 mil. Kč.

Slavnostně byla rozhledna otevřena v sobotu 20. května 2006. Po zdolání 32 schodů nabízí rozhled z výšky 11 metrů na Železné hory, Orlické hory, Krkonoše, Jeseníky, Pardubice, Kunětickou horu či Kralický Sněžník.

Rozhledna je dostupná pěšky po naučné stezce z Nasavrk (asi 3 km) nebo též autem (u rozhledny je parkoviště).

 

  Pro větší slávu TAKu

červen 2015
Mirda Hoza T3 poreferoval na schůzo o rozhledně Boika. V průběhu let věnoval TAK na stavbu a údržbu Boiky již přes 100.000 Kč (sbírka u členstva a výnosy z Vítání léta). Momentálně potřebuje rozhledna opravu. Přispět můžete jakýmkoliv obnosem na účet TAKu č. 2000317496/2010, kdy do zprávy pro příjemce napíšete Boika.


25. 4. 2015
Honza Dušák T14 rozhlednu navštívil 25. dubna a hle! Vstup na rozlednu z důvodu narušení statiky zakázán. Snad nebude oprava náročná a Boiku zase brzy zpřístupní.
19. 4. 2015
Hanka Plavcová potkala 19. dubna na cyklovýletu pro ni milé překvapení – rozhledna Boika u obce České Lhotice, posílá mnohým z nás pro připomenutí i jako námět na výlet! Vřele doporučuje, je to krásné místo v malebné oblasti Železných hor!


16.5.2009
O letošním 21. víkendu si pár TAKových lidí v čele v Borgesovými udělalo výlet k rozhledně Boika u Českých Lhotic, kterou jsme finančním příspěvkem pomáhali postavit. Vyměnili původní poškozenou ceduli za novou. kterou vyrobil Jirka Navrátil 14. Ceduli navrhla Jana Vorlová 14, znak nechala vyrobit Andrea Čapková 3. «« nahoru


16.5.2007
Vážení,
  rád bych se podělil o některé z hezkých zážitků z pidistezky trasy 4, která vedla v oblasti Železných hor a čtyřka tak mohla asi jako první spřízněná skupina korporativně zkontrolovat
"ZAŘÍZENÍ PAMĚŤI TAKOVÉHO NÁRODA" - ROZHLEDNU U ČESKÉ LHOTICE. V obci samé je zcela maskovaná domácí hospoda (branka na zahrádku nese označení Plyn).
  Rozhledna je fakt pěkná - výhled je docela daleký. Pod ní je za Takové zásluhy stůl a lavice k posezení. Vedle stojí Mírový sloup darovaný až z Japonska a malé parkoviště pro auta i koně.
Rozhledna je na nově přeložené modré značce do NASA vrk. Chtěli jsme i udělat nátěr šindelí ale bylo mokro, tak jsme snědli starostovy buřty zatím bez zásluh.
  Myslím, že nakonec je to dobré řešení pro prezentaci a památku TAKU i když plakátek samý se znakem TAKU nebude moc věčný. Proto uvádím NÁMĚT NA DALŠÍ SBÍRKU a příspěvek, při jehož realizaci by mohl být TAK vyryt do trvalého materiálu - totiž ZHOTOVENÍ POPISU KRAJINY na vyhlídkové plošině rozhledny, který tam chybí.
  Okolí stojí rozhodně za návštěvu - kouzelné údolí Chrudimky s úžasným mlýnem Na Pilce, výletní hospoda U Drnu s pravou prostějovskou griotkou u Sečské přehrady, Běstvina, hodní lidé atd.
  Kdo nevěří ať tam běží!
Lojza Bláha «« nahoru



Zpráva z 5.2.2007 - TAKová rozhledna
  Vážení přátelé, Posílám informaci o rozhledně, kterou jsme si vzali jako TAK pod patronaci. Bohužel jsem v době výročky na lyžařské dovolené. Dle přiložených fotografií dokumentuji, že rozhledna v Železných horách nejen stojí, ale během uplynulých několika měsíců po otevření je dost navštěvována, takže cedulka upozorňující na spolupráci s TAK je na správném místě. Jediné, co se při dostavbě nestihlo, je dokončení nátěrů dřeva. Pokud by si menší skupina chtěla udělat výlet do tohoto regionu a pomohla s nátěrem, byla by to zásluha přímo nehynoucí. Slušné ubytování bych zajistil. To bychom projednali na některé z příštích schůzí.
Mirda «« nahoru


20. 5. 2006
Po bezmála dvouletém období výstavby došlo k slavnostnímu otevření rozhledny Boiky. Stalo se tak v sobotu 20. května 2006. K více než dvěma stům účastníkům promluvil a slavnostní akt zahájil místopředseda investora – mikroregionu Centrum Železných hor Nasavrky a starosta obce Krásné, pan Jaroslav Kučera. Ve svém krátkém proslovu přivítal účastníky oslavy, zejména starosty svazku obcí a poděkoval všem, kteří se podíleli na výstavbě, zvláště Pardubickému krajskému úřadu.
Následně starosta obce České Lhotice, u níž rozhledna stojí, pan Miroslav Komberec v krátkém projevu vyzdvihl, že mimoto, že z ochozu rozhledny je překrásný výhled na část východních Čech, je možné rozhlédnout se po kraji Keltů. Kraji, kde před více než dvěma tisíci let stálo jejich opevněné hradiště – oppidum. A můžeme i předpokládat, že rozhledna stojí v místech jimi obdělávaných polí, kudy nyní prochází Keltská naučná stezka. Proto dostala rozhledna jméno Boika. Podle keltského kmene Boiů, který zde sídlil.
Nakonec vystoupil pan Miroslav Hoza, člen Turistického akademického klubu Praha a předal pánům Kučerovi a Kombercovi šek na 15 000 Kč, sponzorský dar od klubu na dovybavení rozhledny a navíc příslib členů, že pomohou s údržbou rozhledny. «« nahoru


Mailto 05.05.2006
  TAKová rozhledna?
  Chci popovídat o akci: Za ještě větší slávu TAKu.
Už ani nevím, kdo přišel s návrhem, že bychom měli něco smysluplného podpořit a také to propagovat tak, aby byl vidět TAK. Co se potom dělo je víceméně známo. Od smělých projektů až po skromnější ale prosazované se vší důrazností. Každý, kdo na schůze občas dochází byl svědkem slovních potyček a přímo zásadních názorů jak to udělat aby byla sláva TAKu ještě větší. Možná jediným nedostatkem bylo to, že se to jaksi k lidem spřízněným nedostalo. I tak bylo navštíveno několik míst, uskutečněno mnoho jednání a dokonce snad vypracován návrh výstavby altánu na tichém místě nad řekou. A protože to trvalo dlouho nastal čas kdy se mělo v TAKu rozhodnout.
  V té době jsem byl svědkem toho, jak maličká obec České Lhotice u Nasavrk v Železných horách si vzala na triko výstavbu rozhledny na turisticky velmi atraktivním místě. Tato obec by na téměř milionovou investici nestačila. Spojilo se několik obcí, sehnaly se peníze z prostředků na rozvoj mikroregionu a pohledná rozhledna je těsně před dokončením. Fandím nadšencům a tak jsem se stavil u starosty Lhotic s tím, že bych se pokusil o podporu této stavby Turistickým akademickým klubem. Jednalo by se o jakousi patronaci. Jednak finanční, protože každá koruna dobrá a rozpočet malé obce na to nestačí. Ale vítaná by byla i pomoc brigádnická při každoroční údržbě. Obec by si toho vážila, zajistila by brigádníkům ubytování, můžeme si umístit ceduli na rozhledně ??..
  Předložil jsem svůj návrh na podzim 2005 na schůzi a on vyhrál !!!! Najednou je to ale jinak.Už je to závazek. Starostovi jsem oznámil, že TAK chce podporovat tuto stavbu částečně finančně ale i brigádnicky.
  A tak se ptám:
- mám vůbec právo chtít po někom peníze
- je to akce členstva a nebo všech na trasách
- chceme něco podporovat a mít tam jen plechovou ceduli
- chceme vůbec nějaké turistické místo podporovat ?
  Navzdory těmto úvahám se sešlo na kontě TAKu ve prospěch rozhledny asi dvanáct tisíc korun k 1.květnu 2006.
Dále se hledá sponzor na financování plechové cedule. Občas se hlásí někdo i na brigádnické práce. V sobotu 20. května je slavnostní otevření pro veřejnost ve 14 hodin. V rámci oslav předám symbolicky šek a následně převedeme peníze. Tuto akci je možno trvale podporovat na účet TAKu 1061106866/5500 var.symbol 9999. Na slavnostním otevření je každý vítán, pro menší počet lidí zajistím i ubytování.

  Další informace:
Rozhledna se jmenuje BOJKA, je 11 metrů vysoká, ve Východních Čechách, region Železné hory? tedy nástup na Vysočinu, mezi obcemi Nasavrky a České Lhotice. Stojí na trase naučné stezky. Uvedené místo je turisticky velmi atraktivní a hojně navštěvováno. Zajímavosti: přehrada Seč, přehrada Křižanovice, nedaleké keltské
sídliště, skanzen Veselý kopec, kaňon řeky Chrudimky a stará tampská osada. Ostatní lze najít na www.ceske-lhotice.cz a v průvodci Železné hory z vydavatel. Olympia.

Mirda «« nahoru


Mailto 1.12.2005
Vážení,
také se přimlouvám za více informaci z důvodů již uvedených. Nějaké info jsem vyhledala a přidala na TAKové stránky, leč moc jsem nenašla. JaVor
... fotka z r. 2005
... Rozhledna se nachází na hřebeni Železných hor u obce České Lhotice, 3 kilometry od Nasavrk. Panoramatický rozhled na Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník, Jeseníky. Jedná se o dřevěnou stavbu vysokou 14,5 m.
otevřeno celoročně, vstup na vlastní nebezpečí
Obecní úřad České Lhotice, 538 25, e-mail: ouceskelhotice@wo.cz
... České Lhotice 1329 – památková rezervace r. 1987 - cca 20 km J od Chrudimi, spád do Chrudimi, Nasavrk a Slatiňan, na souběhu silnic 3. tříd mezi Nasavrky a Sečí, - specifické přírodní podmínky pro rozvoj turistiky a cestovního ruchu, dopravní napojení dává předpoklad pro mírný ale soustavný rozvoj obce, zkvalitňování bydlení a vytváření pracovních příležitostí rozvoj bydlení, rekreace, cestovního ruchu, podnikatelských aktivit, drobné výroby a služeb, mírný pokles počtu obyvatel
... u keltského oppida (Hradiště) byl údajně velký menhir a dvojitá kamenná řada - obojí zničeno při stavbě silnice; na jejich památku zde sdružení BOII vztyčilo nový menhir a vytvořilo malý kamenný kruh (v areálu oppida). «« nahoru


Mailto 30.11.2005
Nazdar Mirdo,
já jsem nebyl na oné zlomové schůzi a jaksi mně chybí dost podkladů jak říkáme my latiníci "schwarz am weis" ( tedy černé na bílém ), které bych mohl doručit členům trasy pomocí mejlů, faxů a listu v hospodě, neb jinak nepokryju členstvo trasy. Necítím se sdostatek kvalifikovaný sestavit nějaké povídání, myslím více než
2 řádky, aby každý kdo se tím bude chtít zaobírat, měl o čem přemýšlet. Samozřejmě nevyžaduji elaborát, jak jsem tvořil v začátcích akce ( pravda neměl valného účinku, ale každý dopředu dost dobře a jasně věděl, na co mu chtějí tahat peníze z kapsy ).
Pokud je ve tvých silách nějakou podrobnější vysvětlivku stvořit, uvítám ji. Čest úsilí trasy 3, třeba mají lepší informace, lepší partu, lepšího vedoucího trasy. Ne tak 5 trasa - proto nemusí znamenat, že když nic neposlali na konto, tak opravdu nic poslat nechtějí.
přeji Ti pěkný den srdečně zdraví P.Němec - ved. 5 trasy «« nahoru


Mailto 30.11.2005
ROZHLEDNA u NASAVRK - vítězný návrh hlasování- akce : Za ještě větší slávu TAKu.
Vážení,
blíží se prosincová schůze a najednou bude jasno o čem jsme se jeden a půl roku dohadovali.
Kdo a jak tuto akci podpořil se na schůzi dovíme.
/Zatím věrohodná zpráva je,že trasa tři zaslala na účet pět tisíc./
Mirda «« nahoru


TAKová schůze 7.11.2005
Za ještě větší slávu... Mirda referoval o dojetí starosty. Otevření rozhledny bude někdy na jaře. Mohli bychom pomáhat i v budoucnu (patronát, nátěry apod.). Uzávěrka sbírky bude tedy rovněž na jaře, peníze lze do Č.Lhotice poukazovat i postupně... «« nahoru


TAKová schůze 3.10.2005
Stalo se:
Rada obdržela písemný souhlas majitelky pozemku se stavbou altánu u Nové Živohoště. Jirka Valda ml. vyhotovil plánek na šestihranný altán o průměru cca 4m. Byly učiněny kroky k nalezení výrobce.
ZA JEŠTĚ VETŠÍ SLÁVU TAKU Mirda Hoza přinesl propagační materiály na dostavbu Rozhledny v katastru České Lhotice u Nasavrk. Po bohaté diskusi bylo hlasováno o tom, že se bude hlasovat a vybírat mezi třemi návrhy:
1) Rozhledna Baba v Brdech (PaS) - více než peněz je třeba TAKové jméno a pomoc
2) Rozhledna u Nasavrk (Hoza) - prezentována "dejte peníze a už se nebudete muset starat"
3) Altán u Živohoště (LaHla) - TAK vytvoří novou hodnotu, o kterou se bude v zemi, kde je dost vandalů, starat.
Omlouvám se za velmi stručné a tudíž nutně nepřesné komentáře, leč po dvoukolovém hlasování byl upřednostněn těsnou většinou návrh ad 2).
Akce ad 1) se lze účastnit i nadále soukromě: základní info o SERK, TSSB a rozhledně na Studeném vrchu je na webu: http://sweb.cz/s.krajina -- «« nahoru


TAKová schůze 6.6.2005
ROZHLEDNA NA STUDENÉM VRCHU - Pepa Brzák+1 referoval o provedené rekognoskaci - líbila se, je třeba upravit schody apod. - Otevřená je otázka, kdo ji bude na tak odlehlém místě provozovat. «« nahoru


TAKová schůze 2.5.2005
„Za větší slávu TAKu“ a do úvahy tedy připadají následující: Kaplička na Benecku ( navrhovatel P. Němec)
Rozhledna na Studeném vrchu ( P. Stulík)
Dvojnávrh: Altán na turistické akce ( J. Valda) + Úprava pramene Sázavy ( I. Prokešová) «« nahoru


leden 2005 - K rukám TAKové veřejnosti

  Předkládám svůj návrh, či ideu, ve věci „nesmrtelné“ připomínky existence TAKu pro lidstvo na této zeměkouli.
Něco málo na úvod. Přesto, že nejsem rodákem, ani starousedlíkem, ani tamním chalupářem, zalíbila se mi krajina pod Žalým v Krkonoších – Benecko a jeho nejbližší okolí. Do místa mě přivedli kamarádi z 5 trasy, kteří se svými rodinami před mnoha lety vybudovali na místě prastaré roubenky novou chalupu od samých základů, jejímž hlavním smyslem existence se nestala úzce privátní záležitost chalupaření jak je v Čechách obvyklé, nebo penzion pro veřejnost za účelem zisku z podnikání, anóbrž se stala střechou nad hlavou pro přátele a známé, kteří mají sportovního a společenského ducha, kteří se ve společnosti dalších lidí cítí dobře, kteří jsou rádi na horách v létě a hlavně v zimě, kteří chtějí trávit víkendy, nebo třeba jarní prázdniny se svými dětmi v prostředí, které je jim blízké, které nevyžaduje třeba hotelový bonton, ani naditou peněženku (a myslím, že taková tam ani vlastně příliš neznamená – což v této společnosti není už úplně obvyklé), které ale vyžaduje ohleduplnost ke svému okolí. Konečně řada TAKových a trasových lidí ví, o čem píšu.

A nyní k meritu věci.
  L.P. 2004, ve středu 21. července, v 17 hodin, se konala u Jindrovy skály malá slavnost poklepu na základní kameny nové zvoničky – kámen z krystaly od Mrklova, kámen benecký ze Žalého, kámen z Dolnoštěpanického hradu, mramor z prakovického lomu u Horních Štěpanic – za účasti starosty a obecního zastupitelstva, hasičů, chrámového sboru, občanů a sponzorů, resp. donátorů.
  Investorem a iniciátorem této svaté stavby je obec – málo viděný jev v této době. Proč vlastně se taková věc podniká ? Nutno je vrátit se do historie kraje, nebudu ale v tomto smyslu dělat přednášku. Každopádně kaplička na Benecku nikdy nebyla – asi z důvodů náboženských. Část obyvatel byla německého původu, byli tam katolíci, evangelíci, mnoho lidí se dalo na spiritistickou víru. A tak měla obec aspoň účelovou budovu – hasičárna, váha na dobytek a zvonička v jednom. Za první světové války přišli o zvonek. Pak zdejší rodák pořídil železný zvonek Od r. 1936 má nový zvon pořízený obecním nákladem. Zvon a objekt přežil 2. světovou válku. Od roku 1981, kdy jistý funkcionář přesvědčil MNV, že je třeba stavbu předělat na rekreační objekt. Přestože bylo podmínkou, že má být zvonička na střeše zachována, tak podmínky projektu splněny nebyly (jak jinak). Sice vedle objektu byl pak v r. 1984 postaven „altánek“, zvonek zavěšen, ale stavba se do krajiny nehodí (dnes je skladem zahradního nábytku). Zvon byl velmi nízko a tak v r. 1991 se místní rozhodli, vida jak se rozvíjí chápání smyslu demokracie, zvon raději sejmout, aby se nedostat přičiněním nějakého poberty do sběrny a vydržel do doby, než jej bude možné opět někam zavěsit.
  V roce 1995 při tvorbě územního plánu, za souhlasu skoro 50 odborných úřadů a institucí bylo vybráno místo (u Jindrovy skály), v 1996 byl od pozemkového fondu tento pozemek získán do majetku obce. Obec zaplatila prováděcí projekt (cca 40 tis.), v r. 2003 dostala stavební povolení a vyhlásila sbírku mezi občany. Ta vynesla dosud přes 47 tisíc. V roce 2004 byla provedena hrubá stavba, přes zimu by měla být někde v hale vyrobena vížka s oplechováním, v 2005 by vížka měla být s pomocí jeřábu osazena na zděnou část, pak omítnout, vymalovat, vyzdobit, zavěsit zvon, vysvětit (má být zasvěcena svatému Hubertovi, protože ve znaku Benecka je svatohubertský jelen se zlatým křížem mezi parohy; pověst též vypráví, že tam na Poustce žil poustevník řádů Benediktinů, jemuž se stal přítelem jelínek) a předat veřejnosti. V sousedství bude též znovu postaven barokní křížek nákladem obce znovu zrestaurovaný [ten stával na dolním Benecku od 1819, od 1917 u Jindrovy skály, v 1996 zrestaurován, v 2003 rozbit ožralým řidičem (řidiče tím možná zachránil)].
  Sbírka finančních prostředků samozřejmě pokračuje dále. Peníze jsou uloženy na zvláštním účtu, takže si myslím, že kontrola jejich použití je snadná.
  Zajímavé ale není jen to co jsem dosud popsal! Aspoň si myslím, že je to zajímavé.
  Výborným nápadem se mně jeví úmysl obce na tuto stavbu umístit ještě web kameru televizní Panorámy, jelikož je z těchto míst výborný pohled na Benecko a tak by se ze stavby stal také prvek doby moderní – stožár zabalený do pěkné architektury a to je i pro KRNAP přijatelné, neb žádné stožáry se nepovolují. Každý z nás, každý den, pak může být v místě přítomen jistě dlouho let aspoň virtuálně, naším přispěním k této stavbě a až se kamera rozbije, nebo ji nikdo nebude chtít, tak tady pořád zůstane ona stavba. A dalo by se snad i věřit, že možná 100, 150, 200 let? A my s ní.
Podrobnější materiál, ze kterého jsem čerpal je – POSEL zpod Žalého, Zpravodaj obce Benecko, prameny obecní kroniky (a z ústních informací členů naší trasy, kteří jsou majiteli chalupy V Poustce), další můžete najít na www.benecko.cz. Touto cestou se dá asi i kontaktovat tamní obecní úřad k získání dalších podrobností o stavbě kapličky.
  No a jak bychom se na této akci mohli podílet my , tedy TAK Praha? A tak, aby bylo zřejmo, co jest naším přičiněním, pro generace budoucí?
  Mně napadají dvě věci. Buď investice do výroby vchodových dveří, či vchodových mříží, na kterých jistě lze snadno uvést čím nákladem jsou zhotoveny. To na takové stavbě jistě bude muset být.
Je-li to obsahem projektu, pak by také asi bylo velmi pěkné zhotovení barevného okna s vročením a uvedením jména donátora.
  Toto jest můj příspěvek k myšlence Tebou uvedené mezi TAKový lid. Nevím samozřejmě nakolik je tato představa reálná jak z hlediska projektu této kapličky (event. pokročilosti prací při realizaci stavby), tak i z finančního hlediska a že jsem ani blíže nezkoumal, jak na tom je probíhající stavba, její současné financování a i ochota komunikace místního zastupitelstva v této věci.
  Já sám jsem dosud žádné takové dveře, či mříže nekupoval, natož okno do kaple a nemám nejmenší představu o nákladech. Přesto mám pocit, že dveře (mříže), nebo aspoň podstatnou část , na to že bychom mohli dosáhnout.

S úctou zdraví TAKovou veřejnost
Petr Němec
Sepsáno v Praze, měsíce ledna L.P. 2005 «« nahoru


Příloha Poradníku prosinec 2004

Milí přátelé,

  možná jste se dočetli ve zprávě z listopadové schůze, že „Láďa Hlavatý navrhl opravu drobné památky někde v krajině, nejlépe mající vztah k TAKu. Jest třeba se dohodnout, co vlastně chceme a kolik jsme schopni vybrat.   Mluvme o tom na trasách.“ Dovolte mi rozebrat trochu podrobněji, co se za tím skrývá.. Jsem toho názoru, že my i TAK jsme na světě dost dlouho na to, abychom začali přemýšlet o tom, jestli po nás zbyde i něco podstatnějšího než vzpomínky na Stezky a jiné akce. V minulosti i přítomnosti podobné spolky si často postavily „pomník“ tím, že zbudovaly či opravily nějakou veřejně prospěšnou stavbu a byl bych hrdý na to, kdyby TAK o sobě mohl říci totéž. Přemýšlel jsem, co by to mohlo být a na co máme a myslím, že by nám slušela oprava či výstavba nějaké drobné stavby v krajině. Rozhledna, kaplička, mostek, park,... Některé trasy už se k podobným aktivitám připojily , ale já bych byl rád a možná vy také, kdyby TAK zorganizoval a dovedl do konce nějakou akci čistě svoji, kde by mohla být cedulka „Obnoveno (zbudováno) péčí Turistického akademického klubu. 200X“.
  Jak jistě tušíte, takováto akce není snadná a není zadarmo. Bylo by proto vhodné, abychom se poradili sami se sebou a svými kamarády, jestli se o to pokusíme nebo spíš ne. Jaká je moje představa?
1) Měli bychom se dohodnout co podnikneme.
2) Vybrat peníze na realizaci stavby či opravy.
3) Uskutečnit ji buď vlastními silami nebo s pomocí místních firem..
  K bodu 1 může být dlouhá (ba i nekonečná) diskuse, ale myslím, že když si stanovíme nějaký termín, např. čtvrt roku, je to nakonec nejjednodušší část akce. Já bych se přimlouval za nějaké místo se vztahem TAKu, ale není to nutné. Můžeme tam pak konat poutě, adoptovat hospodu, založit pivovar, ...
  Bod 2 je asi nejožehavější na celé akci. Pokud má akce mít nějaký dlouhodobější veřejně prospěšný význam, myslím, že musíme uvažovat o částce okolo padesáti tisíc i více. To jistě není málo, ale v silách TAKu to je a myslím, že za pocit „Tohle tu je také díky mně“, to stojí. Peníze by se vybíraly buď zasíláním na účet TAKu, kde by pro tento účel byl zřízena zvláštní variabilní symbol nebo přímo, prostřednictvím pokladnice TAKu. Uvažujeme i o drobných upomínkových předmětech (zvláštní odznáčky, drobná keramika, ...) nebo certifikátech darů.
  O bodu 3 bychom asi měli rozhodnout až po té, co se nám podaří realizovat první dva.
  Ještě jednou vás tedy prosím, abyste se nad tímto tématem zamysleli a vaše podněty a připomínky přednesli na příštích schůzích TAKu nebo je zaslali komukoliv z radních. V této chvíli jsou vítány především konkrétní návrhy akcí, pokud možno i s velmi hrubým odhadem nákladů. Pro inspiraci vám mohu sloužit např. níže uvedené internetové adresy a odkazy tam uvedené.

Láďa Hlavatý , hlavaty(at)br.fjfi.cvut.cz
P.S. Jak plyne z úvodu, neměla to být akce čistě vnitroTAKová, naopak všichni příznivci ať už trasoví či jiní jsou vítáni.
Rozhledny : http://dir.seznam.cz/Cestovani/Turisticke_cile/Rozhledny/
Poškozené a zničené kostely v ČR http://www.kostely.tnet.cz
Dále např. http://www.pamatky.ceskalipa.org/ , http://kaplicky.unas.cz/index2.html, ...


                                 « nahoru

design © corwin 2001; spravce www@takpraha.cz